Ja vs. Krytyk Wewnętrzny.

Termin: 6 weekendów od Stycznia 2018r. + min. 3 spotkania wieczorne wspierające.
Prowadzący: Dariusz Jundziłł

Ponad półroczna comiesięczna weekendowa grupowa praca z wewnętrzną krytyką.
Na czym polega krytyka wewnętrzna? Kto to jest „krytyk wewnętrzny”?
Upraszczając, to wewnętrzna strona Nas, która patrzy jakby z zewnątrz na to jacy jesteśmy lub co i jak robimy, i wydaje krytyczne oceny i osądy.

Nie jest względem nas obiektywna, tylko nieżyczliwa. Czasem nawet nie musi nic mówić, gdyż dobrze tę naszą stronę znamy, wiemy dokładnie co myśli, na samo poczucie jej obecności spinamy się i albo zamieramy, albo uciekamy, albo gorączkowo staramy się ją zadowolić. Sami też czasem stajemy w tym miejscu, wtedy bezlitośnie patrzymy sami na siebie, bądź innych. Natężenie krytyki wewnętrznej, jej forma czy treść, jak i intensywność naszej reakcji na nią, może być różna u różnych osób, ale też może się różnić w zależności od sytuacji czy dnia. W sytuacji gdy byliśmy świadkiem lub obiektem przemocy w dzieciństwie, wtedy Krytykowi towarzyszy lub go wyręcza, ktoś gorszy – wewnętrzny Opresor. Postać, która może nawet nie ma nam nic do powiedzenia, tylko korzystając ze swojej siły od razu nas atakuje, usuwa, niszczy, wyklucza, spycha, zakrzykuje, zabija… różnie możemy tego doświadczać...

Nasze reakcje w tych sytuacjach mogą być same w sobie tak trudne, iż mogą uniemożliwiać jakąkolwiek obronę lub ucieczkę przed Krytykiem. W takiej sytuacji nauczyliśmy się emocje i uczucia odcinać. Oderwani od swoich uczuć, możemy zauważać jakieś sygnały, że coś się kiedyś wydarzyło, albo że ciągle się w nas dzieje. Sygnałami mogą być np. wykluczające nas systemy przekonań, niska samoocena, niewiara w siebie, depresja, nerwica, brak zadowolenia z życia, stałe napięcie lub apatia, powracające dominujące uczucie bezradności i niemocy, niemożność zrealizowania zamierzeń, problem z relaksowaniem się czy wypoczynkiem, ataki paniki lub silnego niepokoju w normalnych codziennych sytuacjach …

Z powodu wewnętrznej krytyki możemy mieć trudności w wielu sferach życia. Każdy i każda z nas ma jednak jakieś marzenia i pragnienia do realizacji których podchodził/a już nie raz i za każdym razem odbijał/a się od „niewidzialnej ściany”, zmuszającej do rezygnacji z nich. Krytyka i pośrednio nasza reakcja na nią, stwarza właśnie taką niewidzialną ścianę. (Wiecej o Krytyku Wewnętrznym: patrz zakładka Teksty)

_
______Zapraszam na półroczną 6-weekendową grupową pracę w temacie krytyki wewnętrznej, jeżeli masz chęć lub gotowość zawalczyć o to co jest dla Ciebie ważne. Pracować będziemy w kontekście jakiegoś przez Ciebie wybranego życiowego projektu z którego realizacją miałaś lub miałeś najwięcej problemów. Projekty, cele, jak marzenia, mogą być osobiste lub zawodowe, wewnętrzne bądź zewnętrzne, jak np. przepracowanie w sobie tematu krytyki wewnętrznej w jakimś wymiarze swego życia, silne, zdecydowane stawanie po swojej stronie, spontaniczność i swobodne wyrażanie siebie, zrealizowanie jakiegoś celu zawodowego, praca nad jakąś ideą lub wartością w świecie. Wyborowi tego celu nad którym będziemy później pracować poświęcimy nasze pierwsze weekendowe zajęcia, bedziemy jednak go jednak rozwijać lub weryfikować podczas kolejnych spotkań.

_
______Grupa będzie zamknięta, zajęcia będą miały charakter treningowy i rozwojowy. Należy spodziewać się proporcjonalnie dużo ćwiczeń relacyjnych i praktyki także poza oficjalnymi spotkaniami grupy w temacie mierzenia się ze wspomnianym krytykiem, od jego zwalczania na różne sposoby, poprzez przejmowanie jego siły, do budowania wewnętrznego miejsca wsparcia, oraz znalezienia sprzymierzeńców w kroczeniu ścieżką serca.

______Grupa jest przeznaczona dla osób które uczestniczą lub uczestniczyły w terapii indywidualnej, a także z powodu spotkań i ćwiczeń w tygodniach pomiędzy spotkaniami weekendowymi - dla osób z Warszawy i okolic. Grupa rozpocznie zajęcia gdy zbierze sie minimalna ilość 6-8 osób. Zajęcia będą odbywały się w soboty w godzinach 9.00-17.00 z półtora godzinną przerwą obiadową, w niedziele 9.00-15.00 z półgodzinną przerwą. Spotkania wieczorne będą odbywały się w godzinach wieczornych, 3 pierwsze są wliczone w koszt cyklu, koszt dowolnej ilości (zdecyduje grupa) następnych spotkań: 35zł za wieczór. Dla uczestniczek/uczestników - w czasie trwania cyklu - 20zł zniżki na każdą sesję terapeutyczną indywidualną. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach zapraszam na bezpłatną konsultację wstępną. Cena: 2000zł przy przedpłacie 400zł przed pierwszym terminem zajęć, po tym terminie 2100zł, dla studentów IPP i osób które uczestniczyły w cyklu „Dorosłe Dzieci” w Ośrodku Przemiany odpowiednio 1900zł i 1950zł. Istnieje możliwość opłacenia zajęć w dwóch ratach (przed pierwszymi zajęciami, i przed trzecimi, wtedy suma 2100zł/1950zł). Prowadzi: Dariusz Jundziłł Kontakt: 605279927, djundzill@przemiany.com.pl Superwizja: Joanna Dulińska.