thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Niebezpieczne związki

GRUPA TERAPEUTYCZNA
NIEBIEZPIECZNE ZWIĄZKI
prowadzona metodą Psychologii Zorientowanej na Proces
(...) jak łatwo ludzie przestają się rozumieć skoro tylko oddalą się od siebie.
Pierre Choderlos de Laclos „Niebezpieczne związki”
Czym dla Ciebie jest relacja z drugim człowiekiem? Czy to coś niebezpiecznego, a może nudnego, zwykłego? Czy Cię dopełnia, uspokaja, a może budzi lęk czy dyskomfort? Radzisz sobie z emocjami w relacjach? Czy może czujesz się niezrozumiana? Może osaczony? O co w tym wszystkim chodzi?
Zapraszam na grupę pt. „Niebezpieczne Związki” po odpowiedź i poszerzenie świadomości na ten temat 

TERMIN: 15 LISTOPAD 2017- 9 MAJ 2018, środy godz.19-21.30 – 26 spotkań
CENA: 60 zł/spotkanie –1560 pln.
Płatne w dwóch ratach:
780 pln do 15 listopada 2017
780 pln do 15 lutego 2018
• Grupa o charakterze zamkniętym, treningowym i rozwojowym
• Zakwalifikowanie do grupy po bezpłatnej konsultacji.
MIEJSCE: OŚRODEK PRZEMIANY Warszawa, ul. Krucza 17/13
ZAPRASZAM CIĘ JEŚLI:
• Relacje są dla Ciebie wciąż odkrywaną tajemnicą, magią, która się dzieje miedzy dwojgiem ludzi
• Jesteś w niesatysfakcjonującej relacji, lub jesteś singlem i masz trudności relacyjne
• Jesteś ciekawy relacji, w których aktualnie żyjesz, ich mitu, snu, tego, o czym one są (pracujemy z każdą relacją, nie tylko z partnerem życiowym ale również z matką, przyjaciółką, szefem, uczestnikiem grupy itp.)
• Masz trudności z uświadomieniem sobie i komunikowaniem o swoich uczuciach, potrzebach
• chcesz poczuć się pewnie w grupie osób, komunikując wprost, pracując z konfliktami, bliskością, złością i wszystkim, co będzie pojawiać się między uczestnikami grupy

Czasem, z jakichś pozornie niedorzecznych powodów, dwoje ludzi ciągnie do siebie i choćby cały świat był przeciwko, trwają przy sobie. Innym razem znów, niby dopasowana para, nie może ze sobą wytrzymać. NA GRUPIE BĘDZIEMY odkrywać dlaczego tak się dzieje: co spaja ludzi, lub kiedy jest czas na rozstanie, mimo, że otoczenie i życie temu nie sprzyja?
Często też dzieje się tak, że dwoje ludzi jest już tak zmęczonych tkwieniem w stałych rolach w relacji, że mimo łączącej ich miłości, czy przyjaźni, rozstają się. NA GRUPIE SPRÓBUJEMYodnaleźć skostniałe schematy, przerwać je i poprawić jakość życia. 

SPOSÓB PRACY:
• Przyjrzymy się trudnym, lub w jakiś sposób ciekawym doświadczeniom relacyjnym. Uczestnik próbuje najpierw odnaleźć ich specyfikę, jakość, cechy charakterystyczne, a następnie terapeuta zachęca uczestnika do odtworzenia, poczucia, skontaktowania się z tym doświadczeniem na różne sposoby: w ruchu, wyobraźni, opowieści, w emocjach, relacji z terapeutą czy przyglądając się życiu wokół. W ten sposób uczestnik zdobywa kontakt z zupełnie nowymi doświadczeniami w sobie, ukazują się możliwości nowych zachowań, reakcji, zachodzi zmiana tożsamości. Innymi słowy, terapeucie POP przyświeca zasada, że: "odpowiedź na trudności zawiera się w trudnościach"; uczestnik grupy odkrywa i poznaje doświadczenie stojące za tą trudnością i wzbogaca o nie swoje życie, stając się pełniejszą jednostką.
• Ważnym aspektem terapii POP jest kontekst społeczny. Terapeuta pracując z relacją dwojga ludzi, przygląda się jednocześnie, w jakim położeniu społecznym się ona znajduje i jaki to ma wpływ na problemy z jakimi się boryka.

O METODZIE:

• POP często oferuje szybkie rozwiązania. Czasem wystarczy kilka spotkań, żeby poznać proces relacji, kierunek w jakim relacja zmierza czy też role, w jakich partnerzy utkwili.
• Jednym z problemów relacyjnych jest to, że osoby utykają w "ulubionych" rolach i nie potrafią ruszyć się z tego miejsca. POP dysponuje zestawem konkretnych i rzetelnych narzędzi, pozwalających na wprowadzenie uczestnika w nową rolę, zburzenie utartego schematu zachowań. Na przykład osoba w relacji, która identyfikuje się jako słaba i potulna, po spotkaniu z siłą i mocą, którą widzi w drugim człowieku, poznaje to doświadczenie i przeżywa wewnętrznie jako swoje. Pozwala jej to wyjść z pozycji słabości, w której tkwiła.
• Inny problem relacyjnym to brak jasnej komunikacji w wyrażaniu potrzeb, co powoduje konflikty. POP oferuje sposoby na to, żeby odzyskać jasność komunikatów i uświadomić partnerom, jakie konkretne potrzeby stoją za ich stanowiskami. Na przykład: para wciąż kłóci się o to, że jedna osoba lubi porządek, a drugiej nie przeszkadza bałagan. Dochodzi się do tego, co jest istotnego dla każdej ze stron w staniu na takim stanowisku. Często okazuje się, że wcale nie chodzi o powierzchowną konieczność utrzymywania porządku, ale na przykład o poczucie bezpieczeństwa, obwarowane różnymi lękami.
• POP pozwala również w bezpiecznej atmosferze przeprowadzić pracę z konfliktem.
POP jest otwarty na każdą tzw "inność", zachwyca się każdym doświadczeniem, nawet tym określanym początkowo jako negatywne i w każdej sytuacji dostrzega mądrość procesu życia. Szuka odpowiedzi "po co?" coś się dzieje, a nie "dlaczego?" coś się wydarzyło