thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
YIN/YANG. Warsztaty o działaniu i nie działaniu

 

Warsztaty dla tych, którym przeszkadzają stany bezczynności i tych, którzy, zawsze aktywni, nie potrafią w pełni korzystać z odpoczynku. Tych, którzy szukają bezwysiłkowego sposobu działania w zgodzie ze sobą.

Dwie części cyklu, to warsztaty stanowiące tematycznie związane ale zamknięte całości, można więc uczestniczyć w obydwu albo tylko jednym z nich.

 

Część 1. Mañana. Czyli o odkładaniu na później.

 

Słowo mañana oddaje atmosferę słodkiego rozleniwienia południowych krajów, ale i tam znane jest przysłowie: No dejes para mañana lo que puedas hacer hoy. Zrób dziś, co masz zrobić jutro. Być może chciałbyś nawet postępować według tej rozsądnej maksymy, a tymczasem zupełnie irracjonalnie ciągle odkładasz to, co masz zrobić dzisiaj na jutro.

Sprawy załatwiasz zwykle w ostatniej chwili. Myśli o czekających od dawna zadaniach nie pozwalają Ci się odprężyć, a zbliżające się deadliny spędzają sen z powiek. Co jakiś czas znowu śni Ci się liceum i matura, do której jakoś nie zdążyłeś się przygotowywać.

Zapraszam Cię na warsztat. Nie obiecuję, że Twoje problemy znikną, a twoja natura nagle się zmieni, ale możesz znaleźć na nim swój sposób, żeby dojść z nią do porozumienia.

 

Niedziela, 10.05.2015, godz. 10:30 -17:30; cena: 120 PLN, dla studentów 100 PLN, przy zgłoszeniu do 25.04 jest niższa: 100 PLN i 80 PLN dla studentów, ostateczny termin zgłoszeń to 3 maja

 

Proszę o dokonywanie zgłoszeń na warsztaty mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

 

Część 2. W poszukiwaniu flow.

 

Na czym polega tajemnica tego, co starożytni taoiści nazywali „wu-wei” czyli nie-działaniem, a co współczesna psychologia określa jako „flow”? Czy można się tego nauczyć? Na warsztacie będziemy odkrywać tajemne komponenty tego stanu umysłu, badając istotę naszych stanów bierności i aktywności.

Jeżeli bezczynność budzi w Tobie poczucie winy a działanie odczuwasz jako przymus, ale także jeśli zatracasz się w działaniu, nie potrafisz odpuścić i znaleźć przyjemności w odpoczynku, albo przeżywasz wszystkie te stany naprzemiennie, przyjdź na warsztat, aby odkryć swój styl bezwysiłkowego, przynoszącego satysfakcję działania w zgodzie ze sobą.

 

Niedziela, 31.05.2015; cena 120 PLN i 100 PLN dla studentów, przy zgłoszeniu do 10.05 cena jest niższa i wynosi 100 PLN i 80 PLN dla studentów, ostateczny termin zgłoszeń to 23.05

Proszę o dokonywanie zgłoszeń na warsztaty mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.