thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Gra w Niecodzienność - warsztat rozwojowy wykorzystujący zadania aktorskie

 

 

24 - 25 kwietnia   - część weekendowa
____
______Warsztat dla tych, którzy chcą poznawać siebie inaczej, niż pozwala na to zwykła codzienność. Każdy z nas ma swoje miejsce w społeczeństwie, „gra” wyznaczone przez niego role. Ale w każdym z nas jest na ogół jeszcze część, której obecność jedynie przeczuwamy lub mamy z nią bardzo rzadki kontakt. Nasze emocje też nie zawsze mogą się ujawnić w swoim pełnym wymiarze, życie zazwyczaj stawia przed nami sytuacje, które wymagają konkretnych zachowań. Więc -  kto jeszcze w nas jest? Kim  jeszcze jestem, albo jaka/jaki jestem, a nie mam okazji tego poczuć? Jak dotrzeć do tych innych części nas samych, które nie mają okazji, żeby  się ujawnić?
_
______Zapraszam wszystkich, którzy chcą przekroczyć granice swoich codziennych ról,  poczuć siebie pełniej lub inaczej,  tych, którzy nie mają w codziennym życiu odwagi lub możliwości do wyrażenia swoich uczuć, a chcieliby spróbować zmierzyć się z nimi w bezpieczny sposób, zobaczyć kim się stają i jak zmienia to ich świadomość.  Zapraszam również tych, , którzy chcieliby  swoją mniej lub bardziej  ukrytą pasję do aktorstwa wykorzystać  jako środek do  poznawania i odkrywania nieznanych dotąd części siebie. Zapraszam wszystkich, którzy są ciekawi siebie.
_
______W czasie warsztatów będziemy pracować z wybranymi tekstami, scenariuszami, które pomogą nam dotrzeć do różnych emocji -  złości, lęku, osamotnienia, gniewu i miłości – oraz niosących je  zachowań,  pomogą znaleźć sposób na wyrażenie takich uczuć, których się wstydzimy lub tych, które drzemią w nas niespokojnie. Będziemy badać, jakie uczucia wyrażamy bez problemu, a które przychodzą z trudnością. Wybrane z różnych sztuk postaci będą nam służyły jako materiał do pracy nad własnymi emocjami i reakcjami. Będziemy próbować mierzyć się z nimi, przekładać na osobiste doświadczenia lub korzystać z naszej wyobraźni, żeby wyrazić to, co dyktuje nam tęsknota, potrzeba serca, lub własne ego.
_
______Warsztat prowadzi:
Hanna Dunowska - aktorka filmowa i teatralna oraz psychoterapeutka, współzałożycielka  Ośrodka Rozwoju i Psychoterapii PRZEMIANY.  Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i rodzin. Organizuje warsztaty rozwojowe łącząc swoją aktorską pasję z psychoterapią.  Jest aktorką od prawie 30 lat. Zagrała wiele ról teatralnych i filmowych. Każda z nich odkryła jakąś nieznaną wcześniej cząstkę jej samej. Każda w mniejszym lub większym stopniu, dała szansę  poczucia róznych emocji i zachowań, na które pewnie nigdy by się nie zdecydowała w swoim normalnym życiu. Poprzez pracę nad jej bohaterkami i próby ich zrozumienia, jednocześnie poznawała siebie i własne mechanizmy postępowania. Pracując nad emocjami postaci ze scenariusza, poznawała swoje własne, które potem świadomie używała w swojej pracy. Wszystkie zagrane przez nią bohaterki dały jej szansę poczucia siebie pełniej.
_
Cena warsztatu  -  370 zł.   Sobota 11.00 – 18.00 godz; niedziela 11.00 – 17.00 godz. Spotkania wieczorne w godz. 18.00-21.00. Terminy zostaną ustalone na części weekendowej. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłaty zaliczki  -  150zł na konto: 50102055581111110610400151 oraz zgłoszenie mailowe:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub telefoniczne: 508 265 252