thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
"Dorosłe Dzieci – w poszukiwaniu wewnętrznego wsparcia." Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób dorosłych wychowanych w niesprzyjającym środowisku, w którym ich potrzeby nie były zaspokajane.
Grupa Weekendowa Jesień/Zima 2009/2010
6 weekendów 23-24.10, 13-14.11, 27-28.11, 11-12.12, 08-09.01 i 15-16.01  + 6 spotkań wieczornych wspierających.
______Jeżeli:
- masz wrażenie, że nie miałeś dzieciństwa
- czujesz się wyizolowany, a także zakłopotany w towarzystwie innych osób
- boisz się bliskości, ale i odrzucenia w relacjach
- osądzasz się bezlitośnie
- zauważasz u siebie obsesję kontroli
- odczuwasz często silny stres i podejrzewasz się o nerwicę lub depresję
- masz trudności z realizacją swoich zamiarów od początku do końca
- obawiasz się okazywania własnych uczuć i popadasz w bierność
- masz kłopoty z odnalezieniem się w roli rodzica
- masz tendencję do uzależnienia, jesteś uzależniony/a, masz uzależnionego partnera/partnerkę
- boisz się wszelkich możliwości uzależnienia od "substancji" czy od ludzi
______....to bardzo możliwe, że cierpisz na syndrom Dorosłego Dziecka.
______Dorastanie w rodzinie dysfunkcyjnej niesie szereg konsekwencji przekładających się na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Praca terapeutyczna z syndromem Dorosłego Dziecka to praca indywidualna i w grupie. Zapraszam na warsztaty terapeutyczno-rozwojowe z elementami edukacyjnymi dotyczącymi tego złożonego problemu. Na zajęciach będziemy odbudowywać zaufanie do siebie i do innych, zwiększać świadomość emocji i potrzeb, zauważać schematy destrukcyjnych zachowań i szukać dla nich alternatyw; tak, by w efekcie, trwale zmieniło się nasze nastawienie do świata, do życia i do siebie, by odzyskać wewnętrzny spokój i poczucie, że mogę żyć tak, jak potrzebuję i jak chcę.
______Niniejszy cykl warsztatów składa się z trzech elementów – edukacyjnego, warsztatowego i terapeutycznego. Część edukacyjna będzie zawierać przegląd informacji dostępnych w literaturze o Dorosłych Dzieciach, oraz spojrzenie psychologii procesu, część warsztatowa: specjalnie zaprojektowane ukierunkowane ćwiczenia rozwojowe służące efektowi terapeutycznemu. Każdy z tych trzech elementów każdego dnia będzie uwzględniany, a ćwiczenia zaprojektowane tak, by można było wykonywać je później samemu. Warsztat prowadzony będzie w koncepcji psychologii procesu.  Psychologia procesu tłumacząc rzeczywistość czerpie z psychologii Junga, taoistycznego sposobu myślenia oraz inspiruje się odkryciami fizyki kwantowej. Jako metoda psychoterapeutyczna wykorzystuje elementy psychologii Junga, terapii Gestalt i systemowej, odkrycia neurolingwistycznego programowania oraz teorii komunikacyjnych.
______Grupa będzie liczyć 4-8 osób. Zajęcia rozpoczną sie, gdy zbierze sie grupa, z tego powodu możliwe jest rozpoczęcie zajęć z kolejnym terminem.
______Zajęcia będą trwały w soboty w godzinach 10.00-18-00, w niedziele 10.00-17.00, z przerwą godzinną na obiad. W tygodniach po każdym weekendzie zajęć, w godzinach wieczornych - 3-godzinne grupowe spotkania wspierające i pomagające. Dla uczestniczek/uczestników - w czasie trwania cyklu oraz do 3 miesięcy po nim - 50% zniżki na sesje terapeutyczne indywidualne. Aby znaleźć się w grupie zapraszamy na rozmowę podczas darmowej konsultacji wstępnej. Cena: 1500zł przy przedpłacie 400zł do tygodnia przed pierwszym warsztatem, po tym terminie 1650zł. Dla studentów IPP: odpowiednio 1200 i 1350zł.  Prowadzi: Dariusz Jundziłł. Kontakt: 605 279 927, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Superwizja: J.Dulińska i M.Duda. www.przemiany.com.pl
(Nie pasują Ci powyższe terminy? Zapisz się na Newslettera by na swego maila otrzymać informacje o kolejnych edycjach. -> Newsletter)
 
 

6 weekendów od 20 Stycznia do Kwietnia 2018r. + 3 spotkania wieczorne wspierające (ok.90 godzin zajęć).

Proponowane terminy weekendów: 20-21 lub 27-28 stycznia, 17-18 luty, 03-04 i 24-25 marca, 07-08 i 21-22 kwietnia. 

 

______Jeżeli:
- masz wrażenie, że nie miałaś/eś dzieciństwa
- czujesz się wyizolowana/y, a także zakłopotana/y w towarzystwie innych osób
- boisz się odrzucenia, ale i bliskości w relacjach
- osądzasz się bezlitośnie
- zauważasz u siebie obsesję kontroli

- nie potrafisz wypoczywać lub jest to dla Ciebie trudne

- odczuwasz często silny stres i podejrzewasz się o nerwicę lub depresję
- masz trudności z realizacją swoich zamiarów od początku do końca
- obawiasz się okazywania własnych uczuć i popadasz w bierność 
- masz kłopoty z odnalezieniem się w roli rodzica lub opiekuna
- masz tendencję do uzależnienia, jesteś uzależniona/y, masz uzależnionego partnera/partnerkę
- boisz się wszelkich możliwości uzależnienia (od "substancji" czy zależności od ludzi)

______....to bardzo możliwe, że cierpisz na syndrom Dorosłego Dziecka.
 
           W dzieciństwie krytykowani i karani za samo bycie słabymi dziećmi którymi trzeba się opiekować, nagradzani przez otoczenie za samodzielność, będący często świadkiem lub obiektem przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony silniejszych dorosłych, w trudnych chwilach słabości nie mający w nikim z najbliższych oparcia, uczymy się, że nasze potrzeby nie są ważne. Zmuszeni do dbania o siebie samych naszą dominującą strategią na życie staje się strategia minimum - przetrwać. Przyjemności, zabawa, beztroska, relaks, radość - nie wiemy co to takiego. Dysfunkcjonalność rodziny pod względem zaspokajania potrzeb dzieci, może być spowodowana wieloma czynnikami, którym towarzyszyć mogą m.in. problem alkoholowy, choroba któregoś członka rodziny, instrumentalne traktowanie, używanie naturalnej przewagi opiekunów by zaprzeczyć odczuciom i wrażeniom dziecka, atmosfera zagrożenia spowodowana przemocą (np. ataki złości opiekunów) lub brakiem wsparcia w trudnych sytuacjach... 

 

      Dorastanie w takiej atmosferze niesie ze sobą szereg konsekwencji przekładających się na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Praca terapeutyczna z syndromem Dorosłego Dziecka to praca indywidualna i w grupie. Zapraszam na warsztaty terapeutyczno-rozwojowe z elementami edukacyjnymi dotyczącymi tego złożonego problemu. Na zajęciach będziemy odbudowywać zaufanie do siebie i do innych, zwiększać świadomość emocji i potrzeb, zauważać schematy destrukcyjnych zachowań i szukać dla nich alternatyw; tak, by w efekcie, trwale zmieniło się nasze nastawienie do świata, do życia i do siebie, by odzyskać wewnętrzny spokój i poczucie, że mogę żyć tak, jak potrzebuję i jak chcę.

 

      Niniejszy cykl warsztatów składa się z trzech elementów – edukacyjnego, warsztatowego i terapeutycznego. Część edukacyjna będzie zawierać przegląd informacji dostępnych w literaturze o Dorosłych Dzieciach, oraz spojrzenie psychologii procesu, część warsztatowa: specjalnie zaprojektowane ukierunkowane ćwiczenia rozwojowe służące efektowi terapeutycznemu. Każdy z tych trzech elementów każdego dnia będzie uwzględniany, a ćwiczenia zaprojektowane tak, by można było wykonywać je później samemu. Warsztat prowadzony będzie w koncepcji psychologii procesu.  Psychologia procesu tłumacząc rzeczywistość czerpie z psychologii Junga, taoistycznego sposobu myślenia oraz inspiruje się odkryciami fizyki kwantowej. Jako metoda psychoterapeutyczna wykorzystuje elementy psychologii Junga, terapii Gestalt i systemowej, odkrycia neurolingwistycznego programowania oraz teorii komunikacyjnych.

 

______Grupa będzie liczyć max 6 osób. Zajęcia rozpoczną sie, gdy zbierze sie grupa, z tego powodu możliwe jest rozpoczęcie zajęć z kolejnym terminem. Terminy zajęć mogą ulec zmianie po uzgodnieniu z grupą.

 

______Zajęcia będą trwały w soboty w godzinach 9.00-17.00 z przerwą 1,5h obiadową, w niedziele 9.00-15.00 z przerwą 0,5h (istnieje możliwość by zajęcia rozpoczynały się o późniejszej godzinie np. o 10.00). W tygodniach pomiędzy weekendami zajęć, w godzinach wieczornych - trzy 2,5-godzinne grupowe spotkania wspierające i pomagające. Dla uczestniczek/uczestników - w czasie trwania cyklu - 20zł zniżki na sesje terapeutyczne indywidualne. Aby znaleźć się w grupie zapraszamy na rozmowę podczas darmowej konsultacji wstępnej. Cena: 2000zł przy przedpłacie 400zł do tygodnia przed pierwszym weekendem zajęć, po tym terminie 2150zł. Dla studentów IPP: odpowiednio 1900 i 2050zł. Istnieje możliwość zapłacenia w dwóch ratach (2150zł: 1000zł przed 1-szymi zajęciami weekendowymi, reszta przed 3-cimi). Prowadzi: Dariusz Jundziłł. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  Superwizja: Michał Duda. www.przemiany.com.pl