Dariusz Jundziłł
Psychoterapia indywidualna, par i rodzin
Psychoterapia grupowa
Coaching
Facylitacja procesów grupowych
Jest psychologiem, Dyplomowanym Processworkerem, Certyfikowanym Psychoterapeutą i Coachem psychologii procesu. Ukończył Program Licencyjny Instytutu Psychologii Procesu i uzyskał Dyplom International Association of Process Oriented Psychology a także Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu i ma prawo do prowadzenia psychoterapii i pracy z grupami metodami psychologii procesu.
Ukończył Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Od 15 lat prowadzi praktykę psychoterapeutyczną, od 10 lat zajmuje się także coachingiem i wyzwaniami związanymi z samorealizacją w życiu zawodowym i osobistym. Prowadzi także szkolenia psychologiczne, warsztaty rozwojowe i treningi umiejętności.
Zainspirowany własnymi doświadczeniami życiowymi prowadzi terapię osób z historią nadużyciową, czyli np. powtarzającą się przemocą emocjonalną lub odrzuceniem w dzieciństwie, co przekłada się na konkretne problemy w życiu dorosłym (nerwice, depresje, lęk).
Prowadzi od 10 lat grupy terapeutyczne dla osób z niską samooceną i poczuciem odrzucenia, które pragną poczuć się lepiej i stanąć na własnych nogach. Na tych spotkaniach wypracowuje się poczucie wewnętrznej siły i trwałego wsparcia. Grupy te adresowane są także do osób identyfikujących się jako DDA/DDD (Dorosłe Dzieci z domów Alkoholowych/Dysfunkcyjnych pod względem zaspokajania potrzeb wychowywanego w nich dziecka). Prowadzi także zajęcia pracy z krytyką wewnętrzną oraz warsztaty samorealizacji "Ścieżka Serca".
Ma doświadczenie w pracy z szeregiem konkretnych problemów, np. z lękami społecznymi (trwanie w pozycji obronnej, radzenie sobie w konfliktach, trudności w stawianiu granic i asertywnością), z problemami relacyjnymi (np. konflikty, zdrady, uzależnienia od osoby którą się kocha, problemy z bliskością w związku) ale także w pracy z bulimią anorektyczną, problemami z zasypianiem i bezsennością, wypaleniem życiowym i zawodowym, perfekcjonizmem czy niemożnością czerpania radości z życia.
Ukończył kilkunastoletnie szkolenie w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie otrzymując dyplom i uprawnienia psychoterapeuty dyplomowanego. W ramach szkolenia ukończył Studium Psychoterapii metodami psychologii procesu, kursy coachingu, pracy z relacjami oraz pracy z grupami i organizacjami, a także wiele szkoleń u nauczycieli zagranicznych i polskich. W ramach szkolenia odbył ponad tysiąc godzin superwizji swojej pracy. Pracuje nadal pod superwizją nauczycielki i superwizorki psychologii procesu - Kate Jobe (Certified Processworker since 1990 and a trainer in Process Work at the Institut für Processarbeit in Zürich also at the Process Work Institute in Portland, Oregon.USA). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu i stosuje się do jego Kodeksu Etycznego.
„Najważniejsze dla mnie w mojej pracy jest dobro klienta. Jego poczucie bezpieczeństwa i zaufanie jest dla mnie fundamentem współpracy. Niezwykle cieszy mnie, że mogę pomagać i towarzyszyć w przepracowywaniu poczucia niemożności i bezradności, a potem w spełnianiu się klienta w realnym świecie, gdy zaczyna podążać za swoim procesem, czyli swoimi marzeniami, wizjami i snami. Fascynuje mnie kompleksowość tej zmiany, która jest możliwa dzięki metodzie którą studiuję i pracuję. Ten moment, gdy pojawia się w człowieku akceptacja i szacunek do siebie. Moment gdy zaczyna być świadomy swojej siły i realnych szans oraz możliwości jakie stwarza mu rzeczywistość, i zaczyna urealniać swoje sny i marzenia podążając za swoim śnieniem (flow), realizować się w życiu dbając jednocześnie o balans, w tym bezpieczeństwo i zdrowie.
Życie bywa skomplikowane i niesie ze sobą bogactwo możliwych doświadczeń. Cieszę się, że metoda którą wybrałem, lub która wybrała mnie, jest wszechstronna, dzięki czemu mam możliwość pomocy w trudnościach wielu obszarów życia człowieka. . W trakcie podążania za nim wyjawia nam, jaki jest dla nas sens tego co się nam przydarza, czasem podpowiada rozwiązania i kolejne kroki.
Osobiście, w wolnym czasie, lubię długie spotkania z przyjaciółmi, poznawać obce kultury, jazdę na rowerze, samotny trekking, chłonąć górskie krajobrazy, wyszukiwać i słuchać nowej muzyki elektronicznej lub alternatywnej."