Agnieszka Grądek
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia par i rodzin
Psychoterapia grupowa
Facylitacja procesów grupowych
w języku polskim i niemieckim
Specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi objawów depresji, smutku, braku satysfakcji z życia lub poczucia braku celu. Zajmuje się przejściowymi lub długotrwałymi stanami lęku i niemożności realizacji swoich potrzeb w jakimś obszarze życia.
Ma doświadczenie w pracy z żałobą i rozstaniami. Pracuje z trudnymi wspomnieniami - doznaniami braku wsparcia, samotności lub przemocy psychicznej i fizycznej. Zajmuje się problemami z oceną swojej wartości i doświadczaniem swojego ciała i seksualności. Wspiera osoby doznające trudności relacyjnych a także pary i rodziny w kryzysie.
Prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego w obszarze relacji i bliskości. Regularnie organizuje procesy grupowe poświęcone problemom kobiet, mężczyzn i związków we współczesnym świecie. Na warsztatach i w praktyce terapeutycznej zajmuje się też głęboką motywacją, prokrastynacją, krytyką wewnętrzną i perfekcjonizmem.
Interesuje się problematyką społeczną i polityczną. Zainicjowała i prowadzi projekt „Forum otwarte. Facylitacja konfliktu”, w ramach którego popularyzuje metodę procesu grupowego i pracuje z aktualnymi konfliktami światopoglądowymi w Polsce. Jako facylitatorka wspiera komunikację w grupach, zespołach i organizacjach. Prowadzi warsztaty umiejętności zawodowych w zakresie pracy z grupami i klientami.
Ukończyła studium psychologii procesu Instytutu Psychologii Procesu, roczny kurs pracy z grupami, roczny kurs pracy z relacją, roczny kurs pracy z oporem w psychoterapii, szkolenie pracy z nadużyciami i ofiarami przemocy oraz inne kursy i szkolenia polskich i zagranicznych nauczycieli: Arnolda MIndella, Amy Mindell, Joanny Dulińskiej, Michała Dudy, Kate Jobe, Joe Goodbreada, Lane’a Arye, Arlene i Jean-Clauda Audergonów.
Lubi wiatr i wodę, dziwne zdarzenia, jazz, kawę i spotkania z przyjaciółmi.
„Wszyscy jesteśmy pełni sprzeczności, chociaż wielu wydaje się, że nie powinno tak być. Różne tendencje, które mamy w sobie potrafią się uzupełniać i tworzyć nasze wewnętrzne bogactwo, ale mogą też być ze sobą w konflikcie. Zwykle, jeśli dostrzegamy, że coś z nami albo naszym życiem jest nie tak, to kryją się za tym wewnętrzne konflikty, których często sobie nawet nie uświadamiamy.
Czasem stają się one tak silne, że utrudniają nam życie i potrafią odebrać radość. Postrzegamy je jako blokady, lęki czy decyzyjne trudności. Albo odbijają się w nieporozumieniach i tarciach z otoczeniem, z którymi przestajemy sobie radzić. Moja praca polega wtedy na docieraniu do wewnętrznych konfliktów i rozwiązywaniu ich krok po kroku wspólnie z klientami.
Bywa to trudne, kiedy ktoś miał w przeszłości trudne, bolesne doświadczenia związane z jakimś obszarem życia i wtedy warto się nimi zająć. Ale zawsze wspólnie rozważamy, czy jest to dla kogoś korzystne w danym momencie.
…
Ale poza tym jest jeszcze coś trudnego do zdefiniowania, coś specjalnego, co każdy człowiek ma w sobie, co jest jego specyficzną nutą i odróżnia go od innych. Zawsze staram się dostrzegać , szanować i wspierać to „coś”, tak, żeby mogło uzewnętrzniać się w życiu moich klientów.”
Strona internetowa:
www.psychoterapia-ag.pl
Na facebooku:
https://www.facebook.com/psychoterapia.processwork.ag
https://www.facebook.com/facylitacjakonfliktu